Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Aké škodlivé následky má fajčenie na chrup

Fajčenie vážne škodí vášmu zdraviu celkovo. Aké sú ale konkrétne dopady na váš chrup? Nižšie nájdete popis všetkých problémov, ktoré môže fajčenie spôsobiť vašej ústnej dutine.

 

Fajčenie a jeho vplyv na chrup

 

Zažltnutie zubov

Prvým signálom, ktorý reprezentuje fajčiara, sú zažltnuté zuby a prsty. Tento jav je takisto sprevádzaný aj zápachom z úst. Zuby sú choré, krehkejšie s tendenciou rýchlejšie sa štiepiť a lámať. Bielenie zubov fajčiarov je často zdĺhavý proces, niekedy bez výsledku.

 

Hnijúci chrup

Látky obsiahnuté v cigaretách sa pri vdychovaní dostávajú do priameho kontaktu so zubami. Zuby a pľúca sú pri fajčení najviac ohrozené a skôr či neskôr sa stretnete so zápalmi a infekciami. Navyše, fajčenie spôsobuje nedokysličenie organizmu. Kyslík je dôležitý pri boji s infekciami a fajčením znižujete schopnosť organizmu brániť sa.

 

Ochorenia ďasien

Rovnako ako zuby, aj ďasná sú vystavované dymu z cigariet ako prvé. Znížená schopnosť imunity brániť sa a tvorba baktérií, trápia aj ďasná fajčiarov, ktoré následne opúchajú, zapaľujú sa a vedú k vážnym zdravotným problémom. Oslabené zuby ľahšie z ďasna vypadnú a môžete o ne prísť.

 

Citlivosť zubov

Citlivosť zubov je spravidla sprevádzaná nepríjemným pocitom pri teplom alebo studenom podnete. Týmto podnetom môže byť jedlo, nápoj alebo vietor. Zubná sklovina fajčiarov je oslabená a náchylnejšia na citlivosť.

 

Rakovina dutiny ústnej

Najzávažnejším ochorením, ktoré spôsobuje fajčenie je rakovina pľúc. Nemenej závažným je aj rakovina dutiny ústnej. Nielen samotné cigarety, ale všetky tabakové výrobky sú vysoko karcinogénne. V tabakovom dyme sa môže nachádzať až 7000 chemických látok, z ktorých minimálne 70 je rakovinotvorných. Viete si teda predstaviť, čo spôsobí dlhodobé fajčenie vašej ústnej dutine? Zo všetkých postihnutých pacientov touto zákernou chorobou až 75% ľudí nad 50 rokov je tuhými fajčiarmi.

 

Je dôležité mať napamäti, že jediným spôsobom, ako ochrániť vaše zdravie a chrup pred týmito následkami je prestať fajčiť. Žiadna iná cesta neexistuje. Zdravotným problémom sa nevyhnete ani pri pravidelnom či pasívnom fajčení. Bielenie zubov je pri zažltnutých zuboch po fajčení takmer nemožné. Takisto sú zuby citlivejšie, bielenie je teda bolestivé.

Fajčenie nepriaznivo ovplyvňuje farbu zubov.

Povedzte "NIE" fajčeniu!Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minút denne počas 2...

Doprava zadarmo

94.90 €79.80 €

Bieliace pásiky Crest 3D PROFESSIONAL White + ...

38 ks
1 hodina denne počas 19 dní

Doprava zadarmo

99.90 €

Bieliace pásiky Crest 3D White SUPREME BRIGHT

42 ks
1 hodina denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

109.90 €

Polovičné balenie Crest Supreme Professional

42 ks
30 minút denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

74.90 €59.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.