Často kladené otázky

 

V nasledujúcich riadkoch sa dočítate odpovede na základné a najčastejšie otázky, s ktorými sa stretávame. Sú to len základy so stručnými vysvetleniami. Viac odpovedí, rád, trikov či odporúčaní nájdete v našej obsiahlej informačnej brožúrke, ktorú obdržíte v zásielke spolu s bieliacimi pásikmi Crest.

 

BIELIACI EFEKT

 

Ako dlho budem mať po použití biele zuby?

Nejde o žiadny krátkodobý účinok, ktorý by po týždni zmizol. Bieliace pásiky fungujú na rovnakom princípe ako profesionálne bielenie u zubára, a preto prinášajú aj rovnako dlhodobý efekt. Záleží aj na tom, či ste fajčiar, pijete kávu alebo ako sa staráte o svoje zuby. Zaručene budú Vaše zuby belšie aj po roku od bielenia. Avšak pri dobrej starostlivosti, môžu byť vaše zuby belšie aj omnoho dlhšie.

 

Naozaj to funguje?

Áno, funguje. Dôkazom sú milióny spokojných používateľov pásikov po celom svete, ale aj recenzie našich skutočných a treťou stranou (heurekou) overených zákazníkov. Firma Procter & Gamble Vám garantuje, že s výsledkom budete spokojný. Bieliace pásiky Crest sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili Vášmu chrupu a udržali bieliaci gél v kontakte so zubami dostatočne dlhú dobu, aby sa dostal až k mikro-škvrnám pod sklovinou. Používanie rovnaných bieliacich látok v rovnakej koncentrácii akú používajú zubní lekári pri ambulantnom bielení zubov zaručuje dokonalé vybielenie a spokojnosť.

 

Kedy uvidím prvé výsledky?

Zuby budete mať belšie už po prvých troch-šiestich dňoch. Platí to pre všetky druhy pásikov. Bielenie zubov je veľmi individuálna vec a účinkom sa líší u každého jedinca, keďže každý má iné zvyklosti, inú životosprávu, iné genetické predpoklady. Preto od nás nikdy nevyžadujte odpoveď na otázku, o ktorej hodine a minúte si všimnete bieliaci efekt. Nepoznáme vaše zuby, ani vašu životosprávu a genetiku, ani nevieme, či poctivo počas bielenia dodržiavate bielu diétu. Ani nechcite vedieť o koľko odtieňov vám pásiky vybielia zuby, keďže každý ma iné predpoklady: ak má niekto veľmi žlté zuby, farba sa mu samozrejme a logicky zmení o veľa odtieňov, ale ak má niekto už pred bielením pomerne biele zuby, počet odtieňov, o ktoré sa mu zmení farba zubov, bude samozrejme nižší ako u človeka so sýto žltými zubami. Ak sa tieto veci pýtate preto, lebo rozmýšľate či vôbec pásiky Crest fungujú, pretože svet je plný pesimistov, ktorí nikomu a ničomu neveria, prečítajte si recenzie overených zákazníkov, v ktorých pásiky Crest odporúča obrovské percento ľudí. Ak by pásiky Crest nefungovali, ľudia by ich nepoužívali opakovane každý rok a na internete by ste určite našli množstvo negatívnych ohlasov, a nevyrábali by sa tak dlho, nemali by v USA takú dlhodobú pozitívnu tradíciu.

 

Vybielia mi pásiky aj plomby, porcelánové alebo mŕtve zuby?

Nie, bieliace pásiky, tak ako aj iné druhy bežného bielenia zubov vybielia len živé zuby. Nevybielia žiadne dentálne násady, plomby, mostíky, mŕtve zuby a podobne.

 

Pomôžu mi pásiky ak mám tetracyklínové zuby?

Bohužial nie, pásiky vám veľmi nepomôžu.

 

Ako sa mám starať o vybielené zuby?

Pre čo najdlhšie udržanie bielych zubov je vhodné používať zubnú pastu Crest 3D White Brilliance dlhodobo. Zákazníci si túto pastu veľmi pochvaľujú, pasta je veľmi obľúbená aj v USA, pasta odstraňuje nové usadeniny a farbivá z povrchu zubov a bráni tak ich opätovnému zafarbeniu. Vhodné je samozrejme aj používanie medzizubnej kefky, zubnej nite a pre udržiavanie zdravého prostredia v ústnej dutine bez baktérií aj používanie ústnej vody aspoň raz denne. Pre čo najdlhšie udržanie bielych zubov je vhodné používať napríklad aj bieliace pásiky Monthly Whitening BOOST, ktoré sú určené práve ako doplnkové bielenie zubov, na udržanie bielych zubov a na odstraňovanie nových vrstiev farbív usádzajúcich sa na zuboch. Ďalej platí aj, že čím viac budete dodržiavať zásady bielej diéty, tým pomalšie sa budú na zuby usádzať nové zafarbenia. 

 

BEZPEČNOSŤ BIELENIA ZUBOV

 

Sú bieliace pásiky bezpečné?

Áno sú. Bieliace pásiky Crest používajú rovnaké ingrediencie, ako zubári pri profesionálnom bielení chrupu. Pásiky nie sú nejakým neznámy nový neoverený produkt. V USA existujú a úspešne sa predávajú už viac ako 16 rokov. Nájdete ich v drogériach, lekárňach, reťazcoch a podobne. Odporúča ich dokonca aj Americká zubná asociácia, tisíce zubárov a dentálnych hygienikov v USA a po celom svete. Intenzívne testovanie Americkou zubnou asociáciou dokázalo, že nemajú žiadny negatívny vplyv na zuby a sú úplne bezpečné. Ak by tento výrobok nebol neškodný pre zuby a jej sklovinu, už dávno by značka Crest, ktorá pôsobí najmä v USA, skrachovala a neexistovala. Ide o americký výrobok, ktorý spĺňa prísne bezpečnostné kritéria, je overený dlhoročným pôsobením na trhu a miliónmi spokojných zákazníkov po celom svete. Predaných je len v USA každoročne vyše 45 miliónov balení! Výrobcom je gigant Procter & Gamble a to hovorí za všetko...

 

Môžem používať pásiky počas tehotenstva alebo keď kojím?

Máme veľa zákazníčok, ktoré pásiky v takomto období používajú bez problémov. Ale povedať vám, či ich môžete alebo nemôžete používať, nevieme, keďže nepoznáme váš chrup ani stravovacie návyky, životosprávu a podobne, a netušíme či trpíte alebo netrpíte tzv. tehotenskou paradonditídou. Bielenie zubov sa počas tehotenstva a tesne po ňom zvykne neodporúčať práve kvôli tejto tehotenskej paradonditíde. Najprv teda musíte vedieť, či ňou netrpíte a či máte celkovo zdravý chrup a až potom sa sama rozhodovať či budete bieliť zuby. Je to len na vás. O nič iné nejde, len o stav vášho chrupu, keďže na nič iné pásiky nejaký dosah nemajú a nemôžu mať.

 

Čo ak počas bielenia čiastočne prehĺtam bieliaci gél z pásikov?

Nevadí to, nič sa vám nestane. Aktívne látky sa v tele veľmi rýchlo rozkladajú a prakticky miznú. V prípade ak by ste prehĺtli veľmi veľké množstvo gélu, môže nastať chvíľková nevoľnosť, ktorá ale o pár minút prejde. Prehltnutie veľkého množstva gélu však nehrozí.

 

Môžu pásiky používať aj deti?

Pásiky Crest môžu používať ľudia nad 12 rokov.

 

POUŽITIE

 

Ako sa pásiky Crest používajú?

Presný konkrétny návod na použitie v slovenčine je priložený pri každom zakúpenom balení pásikov Crest a je súčasťou obsiahlej informačnej brožúrky. Všeobecný návod na použitie nájdete v časti webstránky Použitie.

 

Prečo si nemám tesne pred nasadením pásikov na zuby umývať zuby?

Zuby sa nemajú umývať tesne pred nasadením pásikov na zuby, pretože umývaním zubov tesne pred použitím pásikov zvyšujete riziko citlivosti zubov.

 

Môžem si po zosadení pásikov zo zubov umyť zuby?

Áno, pokojne aj ihneď. Hlavné je neumývať si ich tesne pred použitím pásikov. Po použití pásikov si zuby môžete umyť ihneď alebo neskôr, je to už na vás, na citlivosť zubov to už nemá žiaden vplyv.

 

Čo ak budem mať počas bielenia pocit citlivých zubov?

Ak je citlivosť príliš veľká, je vhodné na 1-2 dni prestať pásiky používať. Po tejto pauze by sa mala citlivosť vytratiť. Pri výskyte citlivosti je vhodné používať mäkkú zubnú kefku a pastu na citlivé zuby (napríklad Crest 3D Whitening Therapy Sensitivity Care). Týmito opatreniami citlivosť minimalizujete. Náš trik proti citlivosti zubov: používajte pásiky večer pred spaním.

 

Niekedy mi po bielení ostanú na zuboch biele fľaky. Sú dočasné?

Áno, tieto biele fľaky sú len dočasné, zmiznú o pár hodín a nie sú nijako škodlivé. Tieto fľaky sa vyskytnú len u malého percenta ľudí, približne u 1 zo 100 používateľov pásikov.

 

Koľko balení pásikov môžem použiť za sebou?

Záleží to od druhu pásikov. Prevažne však platí, že nie je vôbec potrebné používať viac balení za sebou, keďže už po použití jedného balenia budete mať krásne biele zuby. Ak by vám to ale nestačilo, tak pásiky Vivid či Sensitive sa môžu použiť aj ako viac balení tesne za sebou. Pásiky Professional Effects, Professional White, Brilliance White, Glamorous White, Professional White s LED lampou, Supreme Bright a Supreme sa podľa odporúčaní nesmú používať viackrát za sebou (viaceré balenia tesne po sebe). Zachovaný by mal byť odstup približne 3 mesiace. Ak ste pri bielení pomocou pásikov nepociťovali citlivosť zubov, tento odstup môže byť aj kratší. Sú to veľmi individuálne záležitosti. Ak nemáte problém s citlivými zubami a máte na 100% zdravý chrup a ďasná, môžete teoreticky použiť aj dve silnejšia balenia za sebou, avšak je to zbytočné. Nepotrebujete to. Na kvalitný bieliaci efekt postačuje jedno balenie, čo zistíte aj sami.

 

Čo ak počas aplikácie pásikov veľa sliním? Má to na výsledok nejaký vplyv?

Nemá to žiadny vplyv. Gél bude pôsobiť, nemusíte sa obávať o výsledok procedúry.

 

Pásiky sa mi zo zubov dávajú dole dosť ťažko. Je to v poriadku?

Áno, je to výborné. Znamená to totiž, že pásiky na zuboch držia počas bielenia pevne a nezošmykujú sa. Je to veľká výhoda pásikov s Advanced Seal technológiou (všetky okrem Supreme a Noticeably White). Každopádne ani ostatné druhy pásikov Crest sa zo zubov nezošmykujú. Keď pásiky idú po procedúre dole zo zubov ťažšie, odlepujte ich postupne sťahovaním od dolných rohov postupne.

 

Môžem použiť použitý pásik ešte raz?

Neodporúčame to, keďže takýto použitý pásik nebude mať už žiadny účinok. Bolo by to jednoducho zbytočné. Bieliaci gél sa pri jednom použití spotrebuje.

 

Zabudol som použiť pásiky, vynechal som 1 deň. Vadí to?

Nevadí, na celkový výsledný efekt to nebude mať nejaký výrazný vplyv.

 

USKLADŇOVANIE PÁSIKOV

 

Ako mám pásiky skladovať?

Ideálne je uskladnenie pri izbovej teplote. Pásiky nevystavujte na dlhší čas priamemu slnku alebo zvýšenému tepelnému žiareniu (napríklad teplo z radiátora alebo horúceho notebooku), pretože teplo môže poškodiť gél v pásikoch.

 

Môžem pásiky skladovať v chladničke?

Áno, môžete, neuškodí im to. Avšak neodporúčame ich skladovať v mrazničke.

 

VŠEOBECNÉ OTÁZKY

 

Aký je rozdiel medzi pásikmi 3D White a Supreme Professional?

Rozdiel je v ich koncentrácii, teda aj v intenzite bielenia. Pásiky Supreme Professional sú síce silnejšie, ale nemajú Advanced Seal technológiu silnejšieho prilepenia na zuby. Balenie však obsahuje veľmi veľa aplikácií, čo je na druhej strane ich veľká výhoda. 

 

Prečo sa oplatí mať biele zuby?

Úsmev je hlavný prvok, ktorý si na Vás ľudia všimnú. Zanecháva pozitívny dojem na ľuďoch, s ktorými sa stretávate. Je známou skutočnosťou, že ľudia, ktorí sa viac usmievajú, sú obľúbenejší, majú väčšiu šancu na úspech pri pohovoroch a všeobecne v práci, ktorú vykonávajú, zanechávajú dobrý dojem pri spoznávaní nových ľudí a pôsobia sebavedomo. Bielenie zubov nie je teda iba o starostlivosti o Váš chrup, ale najmä o Vašom lepšom pocite, o Vašich nových možnostiach a šanciach.

 

Sú bieliace pásiky cenovo výhodné? Stojí to za to?

Kvalitné a hlavne účinné bielenie zubov je dosť drahé. Bielenie zubov však nemusí byť drahé. Použitím pásikov Crest získate profesionálne vybielenie zubov, za ktoré by ste utratili omnoho viac peňazí, ak by ste navštívili zubného lekára. Bežná cena bielenia zubov u lekára je od 200 do 600 EUR. Bieliace pásiky Crest stoja oveľa menej a vybielenie je rovnaké, resp. často aj lepšie, ako pri drahom bielení u zubára. Navyše je to investícia do vašej krásy a to sa vždy oplatí.


Prihlásenie

 
Obnovenie zabudnutého hesla

Nemáte ešte účet?

Nákupný košík

Zavrieť X

Nákupný košík je prázdny.

Pokračovať v nákupe