Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Ako funguje bielenie zubov

Bielenie zubov dosiahneme dvoma spôsobmi – pôsobením na škvrny lokalizované na vonkajšej strane skloviny alebo pod jej povrchom, na prevenciu proti novým škvrnám. Tento výsledok dostaneme odstránením škvŕn, ich vybielením a ochranou proti novým škvrnám.

 

Odstránenie škvŕn na povrchu skloviny

 

Bielenie zubov pracuje na báze fyzikálnej abrázie či chemického odstránenia škvŕn. Práve tieto postupy spoľahlivo narušia a odstránia škvrny na povrchu skloviny, a tak zaručia jej biely vzhľad. Množstvo bieliacich produktov je založených práve na týchto krokoch. Ide napríklad o:

 

Bieliace pasty – obsahujú molekuly oxidu kremičitého, ktorý leští povrch skloviny.

Bieliace pasty a vody môžu taktiež obsahovať hexametafosforečnan sodný, ktorý slúži ako prevencia proti novým škvrnám.

Zubné kefky odstraňujú škvrny skloviny mechanicky štetinami.

 

Odstránenie škvŕn pod povrchom skloviny

 

Na zmiznutie ťažko odstrániteľných škvŕn, lokalizovaných pod povrchom skloviny, je ideálnym riešením použitie bielidla. Tento postup je založený na chemickom zoxidovaní molekúl škvrny. Bieliaca sila a jej účinok závisia od množstva peroxidu vodíka – látky, ktorá sa využíva k bieleniu zubov či už v zubnej ambulancii, alebo pri bielení v pohodlí domova, napríklad použitím bieliacich pásikov Crest 3D White.

 

Bielenie zubov bieliacimi pásikmi Crest garantuje žiarivo biely úsmev a spokojnosť. Pásiky sú overené zákazníkmi a na trhu sú už od roku 2001.

 

Odtiene zubov

 

Vnímanie farby je subjektívne. Každý môže posúdiť farbu zubu inak. Aj samotní dvaja lekári môžu vnímať odtieň toho istého zubu rozdielne. Posúdenie farby značne závisí aj od svetelných podmienok v miestnosti a interakcie svetla so zubom.

 

Vedci sa pokúšali o objektívne určenie farby zubu, ktoré by pomohlo novým technológiám v bielení, no nie je to také jednoduché. Najčastejšie sa využívajú farebné vzorkovníky (Vita Shade Guide), podľa ktorých vieme porovnávaním určiť konkrétnu farbu zubu. Výsledok však záleží od skúseností pozorovateľa, jeho zdravotnej spôsobilosti či vonkajšieho svetla.

 

Úspešnejší mechanizmus určenia farby zubu bol objavený Medzinárodnou komisiou pre osvetlenie (Commision International de l´Eclairage), ktorý je založený na vnímaní iba troch základných farieb: modrej (L), červenej (a) a zelenej (b) , tzv. CIE Lab. Práve touto metódou je možné vyjadriť farbu v jednotkách, a tak ju určiť či už po stránke klinickej, či subjektívnej.

 

Tento objav pomohol skvalitniť účinnosť bieliacich systémov, a to transformovaním vysoko rozlíšených fotografií predných zubov, odfotených pri štandardných svetelných podmienkach, do číselných hodnôt. Bieliaci účinok dosiahneme znížením b (zožltnutie), znížením a (červeň) a nárastom L (jas).Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minút denne počas 2...

Doprava zadarmo

94.90 €79.80 €

Polovičné bal. Crest 3D White Professional Ef...

20 ks
30-45 minút denne počas 1...

Doprava zadarmo

40.90 €

Tretinové balenie Crest Supreme Professional

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

54.90 €

Bieliace pásiky Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

69.90 €59.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.