Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Ako prekonať strach zo zubára

Chorobný strach zo zubárskeho zákroku sa nazýva oralofóbia alebo dentálna fóbia. Prejavuje sa rovnako ako všetky iné druhy fóbií – úzkosťou, bolesťou žalúdka, trasením až panickými stavmi. Touto fóbiou trpí vysoké percento ľudí pričom až 8 % ľudí sa vyhýba stomatologickej návšteve úplne. Ďalších 20 % navštívi zubára až pri akútnych stavoch a silnej bolesti. Táto fóbia zväčša vzniká na základe predchádzajúcej negatívnej skúsenosti.

 

Ignorovaním tejto fóbie si môžete spôsobiť vážne zdravotné problémy, pretože odkladaním ošetrení problém naberá stále väčšie a väčšie rozmery a v konečnom dôsledku bude jeho riešenie nielenže bolestivejšie, zdĺhavejšie a nákladnejšie, ale môže zanechať trvalé následky na vašom zdraví.

 

Ako riešiť strach zo zubára

 

Až 8 percent ľudí sa bojí zubára. Prečítajte si ako prekonať strach zo zubára.

Jedným z prvých krokov, ako túto fóbiu liečiť je identifikácia príčiny. Pomôcť s tým krokom vám môže psychoterapia u odborníka, ktorá vás naučí usmerňovať vaše myslenie a vnímanie. Až tretina pacientov nemala žiadnu predchádzajúcu negatívnu skúsenosť u zubára. Títo ľudia horšie znášajú rizikové situácie a úzkosť sa u nich prejavuje v mnohých aspektoch života. Pochopenie vášho problému je štartovný bod kde treba začať. Ak viete problém pomenovať, môžete hľadať riešenie.

Treba mať na pamäti, že technologický a vedecký postup neustále napreduje a preto predchádzajúca negatívna skúsenosť sa vôbec nemusí zopakovať. Vynachádzajú sa stále nové a nové prostriedky na tíšenie bolesti, bezbolestné zákroky a neinvazívne metódy ošetrenia. Dokonca aj nepríjemné vŕtanie zuba môže byť onedlho minulosťou – môžete využiť alternatívnu metódu gélom Carisolv. Na postihnuté miesto sa nanáša gél, ktorý rozpúšťa zubovinu. Preto nie je nutný žiaden drastický zásah.

 

Nájdite si dobrého zubára

 

Veľmi dôležité je následne vybrať stomatológa, ktorý vám po všetkých stránkach vyhovuje. Neštíťte sa vystriedať ich niekoľko a informovať sa o metódach ošetrení, ktoré vám vie poskytnúť. V poslednej dobe dokonca vznikajú stomatologické ambulancie, ktoré sa špecializujú predovšetkým na pacientov, ktorí trpia oralofóbiou.

Niektoré stomatologické ambulancie sú už v súčasnosti vybavené širokou škálou utlmujúcich prostriedkov, napr. rajským plynom, analgo-sedáciou, rastlinnými utlmovačmi a opiátmi.Bieliace pásiky Crest 3D BRILLIANCE White

32 ks
30 minút denne počas 16 dní

Doprava zadarmo

63.90 €

Crest 3D White 1-hour EXPRESS

20 ks
1 hodina denne počas 10 dní

Doprava zadarmo

57.90 €

Bieliace pásiky Crest Supreme Professional

84 ks
30 minút denne počas 42 dní

Doprava zadarmo

149.90 €109.90 €

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denne počas 10 dní

Doprava zadarmo

59.90 €


26.04.2018 12:31:16 | Lukáš Melichar

Jednoznačne pátrať a pátrať po dobrom zubárovi, nech to trvá akokoľvek dlho :) ak budete chodiť k mäsiarovi tak nikdy neprestanete mať traumu z vŕtania... Ja som stavil na zubára, ktorý mi otvára dvere s úsmevom a anestéza preňho nie je luxusný nadštandard v dnešnej dobe. ODvtedy nemám najmenší problém chodiť pravidelne