Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Ako správne čistiť zuby

Žiarivý úsmev, zdravé zuby a ďasná – kto po nich netúži? Kto by sa nechcel vyhnúť bolesti zubov, krvácaniu ďasien, nepríjemnému „vŕtaniu“ v zubnej ambulancií a vyhodeným financiám? Pritom stačí tak málo. Správna technika čistenia zubov vám zaručí zdravie aj krásu vašich zubov.

 

Akú zubnú kefku vybrať

 

Vyberajte vždy kefku s popisom „soft“ alebo „ultrasoft“, t.j. zubné kefky s mäkkými vláknami. Pravidelné a nešetrné používanie zubnej kefky s tvrdými štetinami vie nenávratne poškodiť sklovinu a vytvoriť takzvané klínovité defekty. Elektrické zubné kefky sú charakteristické tvrdými vláknami a sú vhodné len pre hendikepovaných pacientov. Taktiež je veľmi dôležité, aby štetiny boli husto usporiadané a zarovnané v jednej rovine, kedy sa vedia dostať aj do málo dostupných priestorov v dutine ústnej. Myslíme aj na to, že zubná kefka by sa mala meniť každé 3 mesiace, a to aj v prípade, kedy viditeľne nebadáme známky poškodenia kefky.

 

Vyberajte vždy kefku s popisom „soft“ alebo „ultrasoft“, t.j. zubné kefky s mäkkými vláknami.

 

Ako dlho čistiť zuby

 

Všade počuť o troch minútach. Nie je to však úplne tak. Čas nehrá rolu, dôležitá je kvalita vyčistenia, ktorú jednoducho zistíme tým, že si jazykom prejdeme odpredu dozadu po oboch vyčistených zubných oblúkoch (zvláštnu pozornosť venujte posledným stoličkám).

 

Koľkokrát za deň si umývať zuby

 

Stačí raz večer, ale poriadne. Ideálne ráno aj večer. Dbáme však na to, aby sme nečistili ihneď po jedle, kedy máme dočasne oslabenú sklovinu. Je vhodné počkať aspoň 30 minút. Najdôležitejšie je večerné čistenie, kedy odstránime všetok povlak nahromadený za celý deň. Žuvacie plochy sa čiastočne čistia aj pri prežúvaní, navyše im pomáha aj jazyk a slinné žľazy. V noci je však aparát neaktívny, a tak majú baktérie ideálne prostredie na vytvorenie zubného kazu.

 

Správna technika čistenia zubov

 

Je to jednoduché! V prvom rade myslíme na to, že zubnú kefku držíme ako pero a na zuby ju prikladáme čo najjemnejšie. Pri vyššom tlaku sa mäkké štetinky ohnú a nič nevyčistia. Kefku prikladáme na zuby ideálne pod uhlom 45° a jemnými krúživými pohybmi prejdeme oba zubné oblúky od predných po zadné zuby, a to najprv po vonkajšej, a potom po vnútornej strane. Čistíme hlavne oblasť krčkov zubov, kedy sa časť vláken kefky dotýka ďasna a druhá samotného zuba.

 Správna technika čistenia je pre zdravie chrupu mimoriadne dôležitá.

 

Iným spôsobom čistenia zubov je čistenie sťahovaním smerom od ďasna ku koncu zuba. Takýmto spôsobom očistíte každý zub, sťahovanie zabezpečí odstránenie zubného povlaku z oblastí, v ktorých sa hromadí.

 

Po dôkladnom vyčistení nám však stále ostali znečistené priestory medzi zubami, kde sa bežná kefka dostať nedokáže. Na to si vezmeme dentálnu niť alebo medzizubnú kefku. Správnu veľkosť medzizubnej kefky vám určí zubný lekár. Pri výbere dentálnej nite ide o vaše preferencie. Používanie je indikované predovšetkým pre predné zuby, pretože v zadných úsekoch je manipulácia náročná. Pílovitým pohybom sa dostanete do priestoru medzi zubami a následne stierate bočnú plochu oboch zubov až k ďasnu.Crest 3D White Supreme FlexFit

42 ks
1 hodina denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

89.90 €

Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30 minút denne počas 20 dní

Doprava zadarmo

79.90 €

Bieliace pásiky Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

59.90 €

Crest 3D White 1-hour EXPRESS

14 ks
1 hodina denne počas 7 dní

Doprava zadarmo

58.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.