Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Fajčenie a zuby

Fajčenie je jeden z najhorších a najviac nezdravých zlozvykov, ktorý si môžete v živote vypestovať. Niektorí, aj napriek mnohým snahám prestať, si nevedia odpustiť rannú kávu alebo vychutnať pohár červeného vína bez cigaretky. Iným zase pomáha vyrovnať sa so stresovými situáciami alebo keď ich niekto vytočí. Tak či onak, fajčenie škodí zdraviu človeka a aj ľudom v jeho okolí. Okrem mnohých kardiovaskulárnych chorôb, rakoviny a poškodenia pľúc, spôsobuje aj zafarbenie zubov, ochorenia ďasien a zápach z úst.

 

Ohrozuje celé ústa

 

Fajčenie tabakových výrobkov spôsobuje zvýšené množstvo baktérií v ústach a povlak na zuboch. Ďasná opúchajú a vedú k vážnym zdravotným problémom. Fajčenie stojí za vznikom zápalu, ktorý môže skončiť až stratou zuba. Taktiež ovplyvňuje upevnenie kostí a mäkkých tkanív. Fajčiari majú horší prietok krvi do ďasien, preto sa ich rany ťažšie hoja a sú náchylnejšie k infekciám. Dráždené ďasná časom začnú odstupovať od zubov. Odhalené zubné kŕčky sú tak vystavené zvýšenému výskytu baktérií. Tie sú následne citlivé na studené alebo teplé nápoje, a tak si potom nebudete môcť vychutnať ani svoju rannú kávu.

Rakovina ústnej dutiny postihuje pery, jazyk, hrdlo a vnútornú časť úst. Približne 90 % ľudí postihnutých týmto ochorením používalo tabakové výrobky. Rovnako aj predpoklad vzniku rakoviny ústnej dutiny je u fajčiarov niekoľkonásobne vyšší ako u nefajčiarov. Všetko sa odvíja od faktu, ako dlho fajčíte. Čím dlhšie, tým je riziko vzniku ochorení vyššie.

 

Prestaňte fajčiť

 

V neposlednom rade fajčenie zanecháva na zuboch nepekné žlté sfarbenie a zápach z úst. Zuby sa začnú štiepiť, sú krehkejšie s tendenciou lámať sa. Zvyšuje sa riziko zubných kazov. Ak neprestanete fajčiť, tento problém sa len tak ľahko nevyrieši. Bielenie zubov vás vyjde oveľa drahšie, keďže čím viac sú zuby zafarbenejšie, tým viac procedúr budete musieť opakovať. Niekedy sa však výsledku ani nedočkáte. Ak budete fajčiť aj po bielení, je pre vás táto procedúra zbytočná.
Ak nechcete prísť o zuby a vlastné zdravie, mali by ste vo vlastnom záujem prestať fajčiť. Predídete tým vážnym ochoreniam a nepríjemného pohľadu do vašej ústnej dutiny. Uvedomte si, že nepekný vzhľad zubov vás môže častokrát aj zdiskreditovať v spoločnosti, pracovnom pohovore a pod. Stále vám to fajčenie stojí za to?Bieliace pásiky Crest 3D BRILLIANCE White

32 ks
30 minút denne počas 16 dní

Doprava zadarmo

63.90 €

Crest 3D White 1-hour EXPRESS

20 ks
1 hodina denne počas 10 dní

Doprava zadarmo

57.90 €

Bieliace pásiky Crest Supreme Professional

84 ks
30 minút denne počas 42 dní

Doprava zadarmo

149.90 €109.90 €

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denne počas 10 dní

Doprava zadarmo

59.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.