Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Laserové bielenie zubov

Každý, kto túži po snehobielych zuboch, sa obzerá po rôznych spôsoboch, ako tento efekt dosiahnuť. Všetci chcú rýchly, zaručený efekt, no zároveň nikto nechce svojim zubom uškodiť. Ako docieliť aby boli vaše zuby biele, no zároveň aby ste im neublížili bieliacimi zložkami? Odpoveďou môže byť laser.

 

Laser – áno alebo nie?

 

Laserové bielenie je jednou z najviac rozšírených metód bielenia, ktorá najmenej škodí vašim zubom a ďasnám. Ide o efektívny a spoľahlivý spôsob docielenia bielych zubov v priebehu krátkeho časového intervalu. Povedzme si na rovinu, že taktiež aj najdrahší. Označenie „laserové“ však nie je celkom správne. Pri tomto procese sa využíva väčšinou modré svetlo alebo LED diódy, ktoré disponujú rôznym typom žiarenia. Hlavnou zložkou tohto typu bielenia je peroxid vodíka, ktorý sa využíva vo vyššej koncentrácii (15 – 38%). V kombinácii s modrým svetlom, ktoré toto pôsobenie umocňuje, je efekt oveľa intenzívnejší ako pri domácich pokusoch bielenia zubov. Nejde teda o taký laser, aký by si možno laik predstavoval. Je to prakticky obyčajné diódové svetlo. Toto svetlo nie je zárukou bielych zubov. Tou zárukou je silno koncentrovaný peroxidový gél, ktorý sa aplikuje na zuby. Nie svetlo bieli zuby, ale peroxidový gél. Svetlo len akceleruje pôsobenie tohto gélu, keďže toto urýchľovanie efektu je pri takýchto bieleniach potrebné. Tie totiž prebiehajú často len jednorazovo počas jediného sedenia v ambulancii, prípadne počas 3-4 kratších opakovaní.  Nejde teda o typické postupné viacdňové bielenie a aj preto je potrebné efekt takto aspoň čiastočne urýchľovať.

 

Ordinačné bielenie zubov laserom


Tento nadpis hneď doplníme: laserom sa zuby nebielia. Bielia sa gélom, ako sme už písali vyššie. Zaužívaný termín je ale "bielenie laserom", aj keď to tak reálne nie je. Existuje niekoľko techník ordinačného bielenia zubov. Bieliaci prostriedok sa následne kombinuje s účinkom rôzneho druhu žiarenia, ako plazmová lampa, LED diódy a pod.

V prípade ordinačného bielenia sa využíva bieliaci prostriedok s vysokou koncentráciou peroxidu vodíka (25 – 38%), ktorý je aplikovaný na zuboch po dobu 15 minút. Proces sa opakuje 3 až 4-krát a trvá približne 90 minút. Bielenie je urýchľované prostredníctvom svetla a tepla lampy.

 

Bielenie zubov systémom Zoom!

 

Ošetrenie spočíva vo vysokej koncentrácii peroxidu vodíka (25%), ktorý je podporovaný svetlom. Bielenie spočíva v troch nasledujúcich cykloch, ktoré trvajú po 15 minút. Výrobca zaručuje zosvetlenie o osem odtieňov. Jeho úspech spočíva hlavne v domácom dobieľovaní zubov, prostredníctvom individuálne navrhnutého nosiča bieliaceho gélu, ktorý je zahrnutý v balíčku.

 

Metóda bielenia Brite smile

 

Táto technika funguje na základe aktivácie bieliacich zložiek s pomocou modrého svetla. Pri tejto metóde sa využíva nižšia koncentrácia peroxidu vodíka (15%) a celý proces trvá 90 minút.

 

LumaCool

 

Na rozdiel od ostatných, je v tomto prípade koncentrácia peroxidu vodíka najvyššia, a to až 35%. Ten je aktivovaný LED svetlom a trvá približne 45 minút.

 

Vysoké koncentrácie peroxidu vodíka môžu spôsobovať zápaly zubnej drene, no pri nižších dávkach sú nezávadné. Citlivosť zubov, ktorá môže po bielení nastať, by mala ustúpiť do 24 hodín. Do toho času sa vyvarujte stretu s ľadovými či horúcimi nápojmi. 

Problém nastáva v prípade, ak sú na vašich zuboch vykonané rôzne dentálne zásahy, ako korunky, mostíky, fazety, výplne a pod. Ich odtieň sa nedá zmeniť bieliacimi prostriedkami a výmena týchto náhrad na svetlejší odtieň môže výrazne navýšiť cenu samotného bielenia.

 

Biela diéta

 

Dodržujte aj tzv. bielu diétu, ktorá vám dopomôže k lepšiemu efektu bielych zubov a vydrží dlhšiu dobu. Ide o obmedzenie niektorých nápojov a jedál po dobu 1 až 3 dní pred bieliacou kúrou a 3 až 5 dní po kúre. Týka sa to týchto produktov: káva, čierny a zelený čaj, červené víno, kolové a iné farebné nápoje, rôzne zeleninové šťavy a smoothies z farebnej zeleniny a ovocia.Bieliace pásiky Crest 3D BRILLIANCE White

32 ks
30 minút denne počas 16 dní

Doprava zadarmo

63.90 €

Crest 3D White 1-hour EXPRESS

20 ks
1 hodina denne počas 10 dní

Doprava zadarmo

57.90 €

Bieliace pásiky Crest Supreme Professional

84 ks
30 minút denne počas 42 dní

Doprava zadarmo

149.90 €109.90 €

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denne počas 10 dní

Doprava zadarmo

59.90 €


30.05.2018 14:36:36 | lenka fabianova

ktoré pásiky si mám teda vybrať keď mám veľmi žlté zuby a fajčím? neviem si vybrať

30.05.2018 14:44:40 | Bieliace-pasiky.com

Na našom webe nájdete hneď 2 pomôcky pre našich zákazníkov pre výber bieliacich pásikov na mieru. Ikonografika "Ako si vybrať pásiky" - https://bieliace-pasiky.com/article/ako-si-vybrat-pasiky/id/80/id_top_article/75 Tabuľka "Porovnanie bieliacich pásikov" - https://bieliace-pasiky.com/article/porovnanie-pasikov/id/73