Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Najlepšie potraviny pre zuby

Zdravé a žiarivo biele zuby neudržiava len zubná kefka a pasta. Jedálniček, podľa ktorého sa stravujete, má taktiež výrazný vplyv na stav vašej ústnej dutiny. Od stravy záleží aj fakt, ako často budete chodiť na návštevu k dentistovi. Pozrite si prehľad potravín, ktoré vašim zubom prospievajú a vďaka nim sú zdravšie a silnejšie. Aby ste pri najbližšej návšteve zubára mohli byť hrdý na vaše zuby.

 

Vápnik, horčík, fluorid

 

Vápnikje dôležitou látkou pre vývoj pevných kostí a zubov. Nájdete ho v zelenine ako kapusta, špenát, brokolica, fazuľa a šošovica. Prítomný je v sardinkách, sójovej múke, maku, mandliach, vlašských a lieskových orechoch.

 

Vápnik je taktiež súčasťou mliečnych výrobkov, ako jogurt, syry a mlieko, ktoré obohacujú zdravie zubnej skloviny. Jogurt vytvára v ústnej dutine prospešné prostredie so zdravými baktériami. Syr vytvára v ústach zásadité prostredie. Jedna štúdia preukázala, že deti, ktoré jedli každý deň 5 gramov holandského syra pri raňajkách počas obdobia dvoch rokov, mali menší problém so zubným kazom, ako deti, ktoré syr nekonzumovali. Prospešné sú najmä syry s obsahom bakteriálnych prvkov ako camembert alebo niva. Veď nie nadarmo je syr podávaný k vínu – pomáha zmierniť kyslú povahu vín, ktoré môžu vyvolať citlivosť zubov.

 

Ďalšou prospešnou látkou pre naše zuby je minerál v podobe fosforu. Nachádza sa v potravinách ako šošovica, fazuľa, hrach, sójové bôby, pohánka, pšeničné klíčky a hovädzie mäso.

Hlavným bojovníkom proti zubnému kazu je fluór, ktorý sa v prírode vyskytuje len zriedkavo. Vysoký podiel je zastúpený v pšene, ktoré sa hodí v podobe múky do koláčov. Fluór môžeme nájsť aj v niektorých minerálnych vodách, morských riasach, rybách a čaji. Pre udržiavanie zdravých zubov je dôležitý horčík, ktorý sa nachádza v strukovinách, orechoch a semiačkach.

 

Obmedzte farebné nápoje

 

Chrumkavé ovocie a zelenina sú dôležité pri udržiavaní zásaditého prostredia. Chránia ústnu dutinu pred tvorbou kyselín a napomáhajú pri tvorbe slín. Niektoré ovocie je príliš kyslé, ako napríklad citrusové plody a môžu demineralizovať zuby.

 

Zelený čaj obsahuje polyfenoly, ktoré čistia zubný povlak na zuboch. Japonskí vedci zistili, že jeden šálok zeleného čaju denne vás môže uchrániť pred stratou zubov. Vyhýbajte sa však kyslo ochuteným čajom, ktoré môžu oslabiť vašu zubnú sklovinu.

 

Určite sa vyhýbajte sýteným nápojom, pretože obsahujú vysokú kyslosť. Kvôli nej je sklovina oslabená a zuby sú viac náchylné k poškodeniu. Dodržujte pravidlá tzv. bielej diéty, vďaka ktorej si udržíte vaše zuby zdravé a biele. Stráňte sa farebnej zeleniny ako cvikla, mrkva, čučoriedka, taktiež nejedzte citrusové ovocie. Odpustite si kolové a farebné nápoje, čierny čaj, kávu a najmä cigaretu. Striedmosť v životospráve je správnym kľúčom k zdravým a pevným zubom.Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minút denne počas 2...

Doprava zadarmo

94.90 €79.80 €

Bieliace pásiky Crest 3D PROFESSIONAL White + ...

38 ks
1 hodina denne počas 19 dní

Doprava zadarmo

99.90 €

Bieliace pásiky Crest 3D White SUPREME BRIGHT

42 ks
1 hodina denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

109.90 €

Polovičné balenie Crest Supreme Professional

42 ks
30 minút denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

74.90 €59.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.