Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Plombovanie zubov

Asi málokto sa teší na návštevu zubára a mnohí ju odkladajú na poslednú možnú chvíľu, keď je najhoršie. Pre váš chrup to nie je práve najlepší prístup. Najmä keď vás dlhodobo bolí zub. Možnou príčinou je vznikajúci kaz, ktorý sa odstraňuje vŕtaním. Odstránená časť zubu sa potom nahrádza plombou. Plombovanie je teda ošetrenie vyvŕtaného kazu a „zapečatenie“ tohto vyvŕtaného priestoru.

Rozlišujeme dva druhy náhradnej zubnej výplne.

 

Amalgámové plomby

 

Amalgámová plomba má viac ako storočnú históriu a v ústach ju má tretina Slovákov. Donedávna bola jedinou a najviac rozšírenou náhradou stratenej časti zuba. Jej hlavnými benefitmi sú nízka cena a vysoká mechanická odolnosť, keďže pod vplyvom žuvania sa až tak rýchlo neopotrebuje. Doteraz sa vedú polemiky o jej škodlivosti pre ľudský organizmus človeka, keďže obsahuje ortuť. Niektorí odborníci to však nevidia až tak negatívne. Podľa niektorých odborníkov je uvoľňovanie ortute z amalgámovej výplne tak minimálne, že je veľmi málo pravdepodobné aby mohla spôsobiť poškodzovanie zdravia človeka. Všetko vraj záleží od hĺbky kazu a stavu, v akom sa zub nachádza. Vedci však zistili, že ľudia ktorí disponujú 8 a viac plombami majú o 150 % viac ortuti v tele, ako ostatní. Tá môže ohroziť srdce, mozog, obličky, pľúca a tiež imunitný systém.

 

Amalgám chce Európska únia stopnúť

 

Právny predpis Európskej únie schválil obmedzenie používania amalgámových plomb od 1. júla 2018. Tento zákaz sa týka detí, tehotných a dojčiacich žien, ktorým sa nebudú môcť aplikovať amalgámové plomby. Do roku 2030 by chcela EÚ presadiť úplný zákaz amalgámu v stomatológii. Týmito opatreniami chce Európska únia zamedziť úplnému používaniu ortute v priemysle ako aj v zubnom lekárstve. Amalgámové plomby budú teda v budúcnosti úplne zakázané.

 

Biele plomby

 

Mnohí pacienti dnes už uprednostňujú biele plomby, najmä z estetických dôvodov. Asi každý zažil ten pohľad na čierne výplne v zadných zuboch, keď sa niekto začal smiať na plné ústa. Je nezastupiteľná pri opravách predných častí zubov, kde by strieborná amalgámová výplň nebola veľmi estetická. Biela plomba nepredstavuje pre človeka žiadne zdravotné riziko a odborníci jej dávajú zelenú. Jediný problém by mohol nastať pri nedostatočnej ústnej hygiene alebo pri zle odvedenej práci zubára, kedy by mala tendenciu vypadávať alebo lámať sa. Biele plomby sú však drahšie a poisťovne ich nepreplácajú. Maximálne na nich čiastočne prispievajú. Pohybujú sa v cenovej relácii od 15 do 70 EUR, v závislosti od regiónu a zubára. Životnosť bielej plomby je kratšia ako amalgámovej, no obe vydržia niekoľko desiatok rokov.Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minút denne počas 2...

Doprava zadarmo

94.90 €79.80 €

Polovičné bal. Crest 3D White Professional Ef...

20 ks
30-45 minút denne počas 1...

Doprava zadarmo

40.90 €

Tretinové balenie Crest Supreme Professional

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

54.90 €

Bieliace pásiky Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

69.90 €59.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.