Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Riziká bielenia zubov doma

Medzi ľuďmi je pomerne dosť rozšírený názor, že bielenie zubov je nebezpečné a má veľa rizík. Nie je to však tak. Platí to pre neznáme neoverené produkty na domáce bielenie zubov a taktiež pre nebezpečné domáce recepty ako vybieliť zuby. Pre človeka so zdravým chrupom je bielenie zubov kvalitným produktom pri dodržiavaní návodu na použitie prakticky bez rizík. Ak použijete nejaký lacný čínsky gél, je to samozrejme iné, ale ak siahnete napríklad po rokmi a miliónmi ľudí odskúšanými a overenými bieliacimi pásikmi Crest, ktoré sú na trhu už vyše 15 rokov, nemáte sa čoho obávať. Človek, ktorý si bieli zuby, by ich mal mať samozrejme pred bielením zdravé a poznať dobre stav svojho chrupu. To je podmienka.

 

Riziká domáceho bielenia zubov - babské recepty na bielenie

 

V dobe, kedy je všade naokolo množstvo chémie a chceme ušetriť sa však často obraciame na prírodné spôsoby dosiahnutia žiadaného výzoru. Množstvo kozmetiky je možné nahradiť buď prírodou, ktorá väčšinou neúčinkuje, alebo dokonca surovinami z vašej kuchyne. Je to dobrá voľba? Bielenie zubov je však omnoho citlivejší proces, preto sa pozrime na zopár domácich techník bielenia zubov, na ich účinnosť a riziká.

 

Nebezpečné domáce recepty na bielenie zubov

 

Bielenie zubov sodou bikarbonou nie je zdravé a nikdy ho neskúšajte.

1. Sóda bikarbóna

Nerobte to! Nikdy. Ani raz! Bielenie zubov sódou bikarbónou je snáď jeden z najstarších a najčastejšie využívaných spôsobov využitia produktov v domácnostiach na dosiahnutie bieleho úsmevu. Najčastejšie sa zuby vyčistia bežnou zubnou pastou a následne vyleštia sódou bikarbónou. Výsledok by mal byť okamžitý. Je to naozaj tak? Kamienky sódy doslova zoškrabú z povrchu jemnej skloviny určité množstvo vonkajších zafarbení, vďaka čomu sa môžu zdať zuby v tom momente belšie. Nie je to však tak. Vysoko abrazívna sóda poškriabe aj samotnú sklovinu. Týmto babským receptom si viac uškodíte ako pomôžete. Keďže sklovina je okamžite poškodená a mikroskopicky nerovnomerne otvorená, je aj náchylnejšia na naberanie nových zafarbení, ktoré sa usádzajú rýchlejšie a ľahšie ako predtým. To vás vedie k opätovnému používaniu sódy a takto si postupne totálne doškriabete a zničíte sklovinu, zvýšite kazivosť zubov aj ich citlivosť a zbytočne odhalíte zubné kŕčky.

A čo na to stomatológovia? Tí taktiež zdvíhajú varovný prst. Sóda bikarbóna má síce určitý bieliaci účinok avšak jej dlhodobé využívanie na tento účel poškodzuje zubnú sklovinu keďže jej ostré hrany mechanicky zbrusujú povrch zubov. Ide o najhorší domáci recept na bielenie zubov rozšírený u laickej verejnosti.

 

2. Citrón

Potieranie zubov koncentrovaným extraktom z citróna je takisto starým a známym spôsobom, ako sa v dnešných domácnostiach snažia ľudia dosiahnuť biely úsmev.

Stomatológovia tvrdia, že aplikácia tejto látky na zuby by musela byť dlhodobá, aby bol vôbec nejaký bieliaci efekt viditeľný. A keďže časté kyslé prostredie ústnej dutiny spôsobuje rozširovanie zubných kazov, túto metódu neodporúčajú. Odporúča sa dokonca neumývať si zuby minimálne 30 minút po požití kyslej potraviny. Citrusové kyseliny vám rozožierajú sklovinu. Pozor na to. Zuby si nimi určite nepotierajte.

 

3. Špenát a šalvia

Ich žuvanie by malo mať bieliaci účinok na zuby. Odborníci sa však zhodujú, že je to mýtus. Špenát a šalvia síce majú priaznivý dopad na náš organizmus, biele zuby vám však nezaručia.

 

Rovnako nebezpečné je domáce experimentovanie. Nikdy sa nepokúšajte sami si vybieliť zuby čistým peroxidom vodíka či citrónovou šťavou. Môžete si spôsobiť nemalé zdravotné problémy.

 

Čomu sa vyhnúť, aby nám bielenie zubov vydržalo:

  • čaj (hlavne zelený a čierny),
  • káva,
  • cigarety,
  • čučoriedky,
  • cvikla,
  • červené víno,
  • sójová omáčka,
  • tekvicový olej.

 

Všetky tieto potraviny a cigarety spôsobujú zafarbenie zubov, ktorého je veľmi ťažké sa zbaviť. Dodržiavajte preto pri bieliacej kúre bielu diétu.

Ak teda aj vy uvažujete o tom, že vyskúšate niektorý z babských receptov pre belšie zuby, radšej si to dvakrát rozmyslite a predídete tak nepríjemným komplikáciám. Používať by ste mali len overené a zabehnuté produkty, prípadne bieliť zuby v ordinácii u zubára a nie skúšať na zuby to čo dá vaša kuchyňa a záhrada. 

 

Domáce bielenie zubov pásikmi Crest 3D White je jednoduchou cestou k bielym zubom.Crest Supreme Professional (bez krabice)

84 ks
30 minút denne počas 42 dní

Doprava zadarmo

108.90 €

Polovičné balenie Crest Supreme Professional

42 ks
30 minút denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

84.90 €

Tretinové balenie Crest Supreme Professional

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

64.90 €

Crest 3D White Supreme FlexFit

42 ks
1 hodina denne počas 21 dní

Doprava zadarmo

89.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.