Neverte mýtom o bielení zubov
Ak sa opýtate svojich známych na zaručené tipy na bielenie zubov, niektoré z nich môžu na jednej strane znieť dôveryhodne, ale niektoré zas môžu byť úplne pritiahnuté za vlasy. Preto je dobre urobiť si v prípade bielenia zubov svoj vlastný prieskum. Zoznámte sa s viacerými spôsobmi ako vybieliť zuby jednoducho a preskúmajte tipy z relevantných zdrojov. Pozrite si webové stránky zubárov alebo informácie čerpajte u rešpektovaných výrobcov zubných produktov. Tam môžete nájsť množstvo užitočných tipov na ceste k dosiahnutiu vášho bieleho úsmevu.
Všeobecne mýty o bielení zubov
Na základe svojho prieskumu môžete nakoniec nadobudnúť pocit, že nie ste celkom vhodný kandidát na bielenie zubov, a to z viacerých dôvodov. Predtým než sa hneď odpíšete, hľadajte trocha hlbšie a nájdete spôsoby ako sa aj vy môžete dostať k žiarivému úsmevu. V tomto článku nájdete prehľad mýtov, ktoré by vás mohli odradiť od bielenia zubov.
Mýtus 1: Nemôžem si dať vybieliť zuby, pretože na mojich zuboch bolo vykonávaných veľa zásahov, ako korunky, plomby a iné.
Lož: Aj keď je pravda, že vaše zubné náhrady budú mať po bielení rovnakú farbu ako teraz a to môže pôsobiť v kontraste s vybielenými zubami, neznamená to, že si nemôžete bieliť zuby. Pri postupných viacdňových bieliacich kúrach môžete efekt bielenia korigovať a môžete kedykoľvek prestať, ak sa vám už zdá, že je kontrast príliš viditeľný. Plomby sa nakoniec vždy dajú vymeniť za novšie s iným odtieňom. Alebo siahnite len po miernejšej forme bielenia zubov pomocou nejakej kvalitnej bieliacej zubnej pasty, ktorá odstráni aspoň tie povrchové škvrny od čaju, kávy a ďalších potravín a nápojov. Síce nepôjde o nejaký výrazný efekt, ale aj to je niečo.
Mýtus 2: Bielenie zubov si nemôžem dovoliť.
Lož: Ak nechcete nechať stovky eur za bielenie v zubnej ordinácii, existuje aj mnoho ďalších, cenovo dostupných alternatív na bielenie, z ktorých niektoré fungujú rovnako dobre. Medzi tie patria aj bieliace pásiky na zuby Crest 3D White.
Mýtus 3: Nemám čas na bielenie zubov.
Lož: Toto je pravdepodobne jeden z najbežnejších mýtov, ktorý sa dá vyvrátiť. Aj tí najviac zaneprázdnení ľudia môžu dosiahnuť biely úsmev, vďaka dodržiavaniu niektorých pravidiel. Najprv vymeňte svoju klasickú zubnú pastu za bieliacu pastu a ústnu vodu. Bez toho aby ste museli vynaložiť veľa času, môžete mať vaše zuby belšie a žiarivejšie. Pre viditeľnejšie výsledky použite bieliace pásiky, s ktorými môžete pokračovať vo svojej klasickej rutine. Pásiky Crest používajú Advanced Seal technológiu, ktorá umožňuje pásikom tesnejšie priľnúť k zubom, neodlepujú sa, a tak počas bielenia môžete robiť iné bežné veci. Ak si stále myslíte, že ste príliš zaneprázdnení na bielenie zubov, tu je zoznam len niektorých vecí, ktoré môžete robiť popri používaní pásikov Crest:
- Osprchovať sa
- Vyvenčiť psa
- Telefonovať
- Vypiť pohár vody
- Vyzdvihnúť deti zo školy
- Spraviť nákup v potravinách
- Urobiť večeru
- Pozerať film
Mýtus 4: Bielenie poškodzuje sklovinu.
Lož: Bielenie zubov kvalitným a na to určeným prípravkom alebo ordinačné bielenie v ambulancii zubára nemá na zdravý chrup absolútne žiadny negatívny vplyv. Ani na skovinu. Sklovina zubov je najtvrdšie tkanivo v ľudskom tele. Zuby sa už niekoľko desaťročí bielia úspešne a bezpečne peroxidom vodíka, ktorý v bežných koncentráciách od 6-30% nemá na sklovinu žiadny škodlivý vplyv. Samozrejme to netreba preháňať a bieliť zuby každý mesiac prípravkom, ktorý je určený na použitie približne raz za polroka, alebo raz za rok. Alebo chodiť na bielenie k zubárovi každý druhý mesiac. To by bolo samozrejme prehnané a taktiež aj zbytočné.
Po skutočnom bielení zubov budete mať zuby naozaj vybielené do hĺbky. Sklovina bude rovnako zdravá ako bola aj pred bielením. Zuby budú pri vhodnej starostlivosti biele aj dlhšie ako rok, či dva roky. Zuby budete mať takto určite zdravšie ako tí, ktorí skutočnému bieleniu nedôverujú a radšej skúšajú nezvratne brúsiť svoju sklovinu sódou bikarbónou alebo si ju leptajú ovocnými kyselinami citrónu. Alebo tí, ktorí zuby drhnú abrazívnymi pastami, čiernym uhlím alebo neustále opakovane dehydratujú pri opakujúcich sa a neúspešných snahách o belší odtieň keď používajú raz jeden neúčinný produkt, potom iný, neskôr ďalší málo účinný a podobne. Radšej siahnite po kvalite, vybieľte si zuby raz a máte ich biele nadlho. O ich zdravie sa staráte dlhodobo a nejakou dvojtýždňonou kúrou skutočne kvalitným a na to určeným produktom si ich nemáte ako poškodiť. Neobávajte sa toho. Či už zvolíte bielenie u zubára, alebo niekedy dokonca efektívnejšiu metódu bielenia pásikmi Crest, ktoré sú na trhu úspešne už 16 rokov, urobíte určite dobre a budete v konečnom dôsledku mimoriadne spokojní.
Poradenstvo o bielení zubov
Existuje množstvo informácií dostupných na internete, v magazínoch, denníkoch alebo knihách. Váš zubár by mal byť pre vás najlepším zdrojom informácií, pretože najlepšie vie, čo je pre vaše zuby dobré. Naučte sa čo najlepšie pracovať so zdrojmi na internete a informáciami o bielení zubov, aby ste získali najlepšie odporúčania ešte predtým, než začnete so samotným bielením.
- internet: Najbežnejší zdroj informácií, ktorý môžete použiť z pohodlia vášho domu. Musíte vedieť selektovať veľké množstvo informácií, ktoré vám internetové vyhľadávače budú ponúkať. Najdôležitejšie je získať čo najviac relevantné informácie, ktoré sú podložené relevantnými zdrojmi. Aj keď na internete získate mnoho cenných a presných informácií, budete chcieť nachádzať stále ďalšie, aby ste vedeli, že sa rozhodujete správne.
- váš zubár: Dôležitým krokom je konzultácia o bielení zubov s profesionálnym zubárom. Vopred sa dohodnite, či pri bielení chcete využívať prírodné látky, komerčné výrobky alebo profesionálne produkty na bielenie. Stretnutie s odborníkom je dôležité aj z toho dôvodu, lebo vaše zistenia na internete sa mnohokrát nemusia zhodovať s tým, čo vyžadujú špecifiká vašich zubov. Zubár pozná vaše zuby najlepšie. Ešte predtým, ako s bielením začnete, sa u neho uistite, že je to správna voľba pre vás.
Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.