Porovnanie pásikov

0 ks 0.00 €

Ako používať medzizubné kefky

Medzizubné kefky by mali byť každodennou súčasťou našej dentálnej hygieny. Klasickou zubnou kefkou sa nedostaneme do ťažšie prístupných miest chrupu čo má za následok rozširovanie baktérií zubného kameňa v medzizubných priestoroch a vznik zubného kazu.

 

Medzery medzi zubami skrývajú až 40% povrchu zuba. Zanedbaná starostlivosť o tieto miesta môže mať teda nepriaznivý dopad na zdravie zubov. Ošetrovanie zubných kazov na týchto miestach je často zložité, keďže ide o zle prístupné miesta.

 

Medzizubné kefky sú malé, ohybné a jemné kefky, ktoré majú za úlohu dostať sa do ťažko dostupných miest. Používajú sa aj na čistenie zubného strojčeka a zubných implantátov. Vyrábajú sa z rôznych materiálov. Investujte do kvalitnej medzizubnej kefky, aby ste mali záruku pohodlného používania. Kvalitná kefka musí byť ohybná s dostatočným množstvom štetiniek, aby sme nepoškodili ďasná a nespôsobili ich citlivosť či krvácanie.

Ak máte citlivé ďasná voľte takú kefku, ktorá má drôtené štetinky na čistenie potiahnuté plastom. Dôležité je nepoužívať v spojení s touto kefkou zubnú pastu, ktorá obsahuje abrazíva. Tieto pasty brúsia povrch zuba.

 

Výber medzizubnej kefky

 

Pozorne voľte veľkosť kefky. Platí, že je vhodné vyberať čo najväčšiu kefku, ktorá sa zmestí do medzier vašich zubov. Príliš malá medzizubná kefka môže byť v konečnom dôsledku neefektívna. Ideálne je vybrať 2 kefky, jednu väčšiu a jednu menšiu, keďže dospelý človek má až 30 medzizubných priestorov v ústnej dutine, na ktoré ich môžete použiť a medzizubné priestory môžu mať rôznu veľkosť. Kefka sa musí pohodlne zmestiť do týchto miest. Ak si nie ste istý výberom konzultujte veľkosť so stomatológom alebo si zakúpte mix týchto kefiek na vyskúšanie.

 

O medzizubné priestory je potrebné sa starať.

 

Ako často medzizubné kefky používať? Ideálne vždy vtedy, ak sa vám zachytí potrava medzi zuby. Zvyknite si používať ju každý večer, aby ste sa zbavili všetkých zvyškov jedla v ústnej dutine. Tento druh kefky sa odporúča vymieňať po týždni používania.

 

Ako používať medzizubnú kefku

 

Ako používať medzizubnú kefku, aby boli vaše zuby zdravé.

  1. Vyberte správnu veľkosť. Kefka sa musí pohodlne zmestiť do medzery medzi zubmi.
  2. Opatrne vkladajte štetinky medzi zuby, snažte sa neohýnať štetinky. Ak sa už štetinky ohnú, neohýbajte ich po použití späť, aby sa neopotrebovali. Nechajte takéto nastavenie štetiniek, ktoré kopíruje tvar vašich medzizubných priestorov.
  3. Niekoľkokrát pohybujte kefkou v medzere. Pri zubných náhradách používajte medzizubné kefky, ktoré majú štetinky potiahnuté plastom, aby ste náhrady nepoškodili.
  4. Kefku pri čistení pravidelne oplachujte, príp. nanášajte špeciálny gél.
  5. Kefku je po použití potrebné umyť a uložiť na suché miesto.

 

Pri zubnej starostlivosti nezabúdajte ani na správnu techniku čistenia zubov a prípadne aj občasné použitie jednozväzkovej kefky. Pravidelne raz ročne choďte na preventívnu prehliadku k zubárovi a raz alebo dvakrát ročne navštívte aj dentálnu hygieničku.Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minút denne počas 2...

Doprava zadarmo

94.90 €79.80 €

Polovičné bal. Crest 3D White Professional Ef...

20 ks
30-45 minút denne počas 1...

Doprava zadarmo

40.90 €

Tretinové balenie Crest Supreme Professional

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

54.90 €

Bieliace pásiky Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minút denne počas 14 dní

Doprava zadarmo

69.90 €59.90 €


Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.