Porovnanie pásikov

Rady ako používať bieliace pásiky

 

Tesne pred aplikovaním pásikov nepite kávu. Snažte sa čo najviac dodržiavať bielu diétu počas celej bieliacej kúry. Ak kávu neviete úplne vylúčiť, alebo aspoň obmedziť, jej vypitie aspoň čo najviac oddiaľte aplikácii pásikov na zuby.


Pásiky aplikujte večer, kedy sú zuby na bielenie najvhodnejšie. Tým sa vyrieši aj prvý bod – nepitie kávy tesne pred alebo tesne po aplikácii.


Tesne pred aplikovaním pásikov si neumývajte zuby. Ráno si zuby samozrejme umývajte, pokojne aj počas dňa, ale nie tesne pred aplikovaním pásikov. Zuby si môžete umyť najskôr 10 minút po aplikácii pásikov.


Pred použitím vypite pohár čistej vody, aby ste zo zubov zmyli nejaké nové povlaky, či farbivá.


Pred aplikovaním pásikov si osušte zuby prstom. Zbavte ich slín, aby ste pásik aplikovali na suché zuby.


Pásik nalepujte postupne a nechtom si pásik zarovnávajte a pritláčajte do záhybov medzi zubami.


Pásiky neaplikujte na ďasná. Nechtom si pásik zatlačte preč z ďasien a nechajte pôsobiť.


Ak počas bieliacej kúry pociťujete zvýšenú citlivosť zubov, skúste si pri aplikáciách nezahýbať pásik (hlavne horný) za zuby, ale ho nechať mierne „visieť“. Hlavné je, aby ste si bielili zuby z ich prednej strany, ktorú je ako jedinú vidieť. Viac o citlivosti zubov si prečítajte na našom blogu kliknutím na link uvedený v jednej z predošlých viet.

 

Hneď po zosadení pásikov zo zubov si vypláchnite ústa a zuby vlažnou vodou a prípadne na zmytie zvyškov bieliaceho gélu zo zubov použite aj kefku s vodou.

 

Ako udržať zuby biele dlhodobo


Počas bieliacej kúry používajte zubné pasty Crest, resp. jednu zubnú pastu Crest, ktorú ste si vybrali. Alebo používajte zubnú pastu Crest na bežné umývanie zubov (všetky pasty Crest okrem Brilliance BOOST) v kombinácii s pastou Brilliance BOOST. Na bežné používanie odporúčame bieliacu zubnú pastu Brilliance. Tieto pasty maximalizujú bieliaci účinok, takže ak ste maximalisti, toto je pre vás ideálna kombinácia.

 

Dlhodobým používaním zubných pást Crest zabezpečíte, že biely odtieň zubov vydrží čo najdlhšie.


Pastu Brilliance BOOST používajte počas kúry aj po nej pre maximálny možný efekt bielenia zubov. Táto pasta neobsahuje fluoridy, takže nechráni pred zubným kazom. Nie je určená ako náhrada za klasickú zubnú pastu Crest, ale na doplnkové bielenie a leštenie povrchu zubov, priebežné odstraňovanie nových farbív z povrchu zubov. Pastu Brilliance BOOST použite kedykoľvek počas dňa, ideálne po vypití kávy alebo požití nejakej farbiacej potraviny (čučoriedky, paradajková polievka, cvikla či cviklová šťava, červené pomaranče, špenát, kečup a podobne).


Ak vás zaujíma ako mať dokonale zdravé a biele zuby dlhodobo, prečítajte si o tom viac na našom blogu.