Porcelánové zuby

Ako dobre vieme, zuby sú pre zdravie človeka veľmi dôležité. Preto sa ich stav rozhodne neoplatí podceniť. Veď práve zuby sú tie, čo si na vás druhý človek môže všimnúť ako prvé. Ak chcete mať skutočne exkluzívny chrup, skvelým riešením sú porcelánové zuby.

 

Porcelánové zuby sa nasádzajú v prípade vypadnutia toho prirodzeného. Poprípade sa vaše zuby môžu pokaziť až do takej miery, že im už zubný lekár nebude vedieť pomôcť nejakým spôsobom. Práve z tohto dôvodu sa navrhujú rôzne stratégie, ako vylepšiť chrup človeka. Skvelým riešením sú práve porcelánové zuby.

Životnosť zuba môže skončiť s pribúdajúcim vekom. Predsa len, postupom času sa zub opotrebuje a už mu niet pomoci. Všetko však záleží aj od dentálnej starostlivosti. Niekedy však nepostačí ani tá, keďže môže ísť o genetický faktor. V každom prípade, ak je zub výrazne poškodený v dôsledku úrazu alebo odlomenia, musí byť vymenený. V opačnom prípade by to kazilo váš dojem a pôsobilo by to skutočne neesteticky.

Keď navštívite lekára a povie vám, že niektoré z vašich zubov je potrebné vymeniť, nezúfajte. Nejde o nič nezvyčajné a verte či nie, zubný lekár vám chce len pomôcť. Urobí všetko preto, aby ste boli najmä vy spokojní. Porcelánové zuby sú však alternatívou, ktorá vám vyčaruje opäť úsmev na tvári.

 

Porcelánové zuby a ich charakteristika

 navŕtaný porcelánový zub

Čo sa týka porcelánových zubov, nahrádzajú celé vaše zuby. Najčastejšie sú v zubnej ambulancii realizované aj porcelánové korunky, ktoré nahrádzajú určitý poškodený zub. To môže byť uskutočnené aj pomocou mostíka, a to v prípade, že ide o náhradu hneď niekoľkých zubov. Ak by ste chceli podstúpiť komplexnú rekonštrukciu, porcelánové zuby sú ukotvené pomocou implantátov.

Akú formu si vyberiete, je na vás. Mali by ste však dať aj na názor odborníkov. Vyznajú sa v tom určite viac a budú vám vedieť lepšie poradiť. Zároveň si budete vyberať aj farbu zubov. Množstvo pacientov má vo zvyku siahnuť hneď po tých najviac bielych, no myslite na to, že to je neprirodzené. Nechajte si poradiť od zubného lekára. Môžete si povedať aj svoj názor.

 

Postup pri nasadení zubných náhrad

 

Rozhodli ste sa pre porcelánové zuby? V tom prípade ste urobili správne! Nemusíte mať z ničoho obavy, pretože ide o bezbolestný proces, ktorý je maximálne komfortný. Zubný lekár vám vopred všetko objasní. V prvom rade vás čaká konzultácia. Tých môže byť v niektorých prípadoch aj viac. Práve na konzultácii sa robí preventívna prehliadka, zubný lekár si obhliadne vaše zuby a následne vám predstaví celý postup.

Všetko si môžete doma premyslieť a pýtať sa zubného lekára niečo, čo vás zaujíma. Je tu predsa na to, aby vám vedel čo najlepšie poradiť. Bez vstupnej konzultácie to rozhodne nepôjde, preto by ste ju nemali vynechať. Zubný lekár po konzultácii určí spôsob estetickej úpravy, ktorá sa môže u každého pacienta líšiť. Všetko záleží od stavu chrupu.

Ak by ste sa rozhodli pre zubné korunky, poprípade mostíky, budete musieť podstúpiť tzv. obrusovanie zubov. Lekár vám totiž musí obrúsiť zuby do požadovaného tvaru, aby sa následne bez akýchkoľvek problémov nasadila korunka. Toto obrusovanie trvá niekedy aj zopár hodín, preto sa na to patrične pripravte. Nemusíte mať však žiadne obavy, ide o bezbolestný proces a bude vám podaná lokálna anestézia. Nebudete nič cítiť a všetko prebehne tak, ako má.

Výroba zubných koruniek prebieha v laboratóriu a tento proces trvá približne jeden týždeň. Nemajte obavy, že so zbrúsenými zubami budete chodiť mesiace, to určite pri žiadnej zubnej ambulancii nehrozí. Ak by sa to však z určitého dôvodu natiahlo, zubný lekár vám môže dať zatiaľ určitú umelú náhradu. Vo väčšine prípadov vám zubný lekár po zbrúsení zubov nasadí dočasnú korunku, ktorá vyzerá ako trvalá, ale zároveň nie je tak pevne ukotvená.

 

Upevnenie pocelánových zubov natrvalo

 

Aplikácia porcelánových koruniek je veľmi jednoduchá. Vy sa tak môžete tešiť na nový a zároveň krásny úsmev. Ak sa teda rozhodnete pre porcelánové zuby, postupov je hneď niekoľko. Všetko opäť závisí od stavu vášho chrupu a od konzultácie so zubným lekárom. O jej priebehu sme si už povedali vyššie. Pevné zubné náhrady sa vo väčšine prípadov vyrábajú práve z porcelánu, ale aj  z iných kovov. Poprípade sú použité mnohé moderné technológie. Veľkým benefitom je však práve to, že porcelánové zuby sú schopné nahrádzať prirodzené zuby v plnej miere. Nejde tak len o časť náhrady, ale o náhradu celého zubu aj s koreňom.

Všetko to začína navŕtaním klinov do čeľuste. Možno to znie pre vás hrozivo, ale opak je pravdou. Nejde o nič, čo by ste nezvládli. Počas celého priebehu budete mať aplikovanú anestéziu, a tak nie je šanca, že by ste čokoľvek cítili. Okrem iného, porcelánové zuby nasádzajú len vysoko kvalifikovaní odborníci, a tak sa rozhodne nemusíte ničoho báť. Ak to teda vaša čeľusť dovolí (ak nie, prebieha iný proces, ktorý opäť budete konzultovať s odborníkmi), navŕtajú sa do nej kliny. Tie slúžia práve na to, že neskôr sa na kliny priskrutkujú porcelánové zuby.

Samozrejme, aby sa do vašej čeľuste mohli navŕtať kliny, najskôr sa zuby musia vytrhnúť a zahojiť rany. Až tak môžu byť aplikované kliny a následne sa môžu priskrutkovať porcelánové zuby. Nemajte však žiadne obavy. Tento proces síce trvá niekoľko hodín a budete si musieť čo to odsedieť u zubára, ale nejde o nič strašné, čo by ste nezvládli.

 

Starostlivosť o porcelánové zuby nepodceňujte

 starostlivosť o porcelánové zuby

Množstvo zubárov sa drží hesla, že čistý zub sa nepokazí. Keď sa nad tým hlbšie zamyslite, rozhodne na tom niečo bude. Predsa len, ak si čistíte pravidelne zuby, nemôže sa vám stať, že sa vám pokazia. Jedine v prípade, že ide skutočne o závažné ochorenie, ktoré nemôžete zmeniť. Veľa ľudí si však myslí, že ak majú porcelánové zuby, nemôžu sa im pokaziť, a tak sa o nich nestarajú. To je však obrovská chyba. O porcelánové zuby sa v niektorých prípadoch musíte starať viac, ako o tie vlastné.

Vyžadujú si totiž dôslednú starostlivosť, a tak sa im musíte venovať každodenne. Ak chcete, aby vám vydržali skutočne dlho, mali by ste si nájsť dentálneho hygienika. Toho je potrebné navštevovať aspoň dvakrát ročne, poprípade podľa toho, čo vám on sám odporučí. Je pravda, že na porcelánovej časti sa zubný kaz nevytvorí, avšak zubný plak sa tam zachytáva. Preto je potrebné čistiť si zuby klasicky ráno a večer. Používajte manuálnu kefku a nezabúdajte tiež na medzizubné kefky, ktoré sú v tomto prípade viac než potrebné.

Okrem iného, v súčasnosti existujú dentálne pomôcky, ktoré sú priamo určené na porcelánové zuby. Preto si nechajte poradiť opäť od odborníkov. Medzizubné kefky by ste však nemali vynechať. Je totiž faktom, že na porcelánových zuboch sa v niektorých prípadoch zachytáva ešte viac plaku ako na tých prirodzených. Medzizubné kefky vám vyčistia priestory medzi zubami. Použiť môžete aj dentálnu niť, ktorá sa rozdeľuje na viacero druhov.

Medzizubné kefky máte možnosť tiež zakúpiť v rôznych veľkostiach. Najlepším riešením však je, keď vám jednotlivé priestory odmeria dentálny hygienik. Čo sa týka zubnej pasty, neodporúča sa zakúpiť takú, ktorá má v sebe penivé zložky. Vytvára totiž len efekt vyčistených zubov, čo nie je správne. Preto si vždy dajte pozor na obsah a zamerajte sa na tie zubné pasty, ktoré obsahujú viac fluoridov. Tiež je dôležité povedať, že voľba nesprávnych dentálnych pomôcok a zubných pást môže viesť k tomu, že sa stav vášho chrupu len zhorší. Preto to rozhodne nepodceňte.

 

Úsmev ako z Hollywoodu

 

Aj vy ste pozerali niekedy americké filmy a všimli ste si na hercoch dokonalé biele zuby? Dôvodom mohli byť porcelánové zuby, ale aj produkty značky Crest. Ide napríklad o bieliace pásiky alebo inú kvalitnú kozmetiku na zuby. Ide o najobľúbenejší produkt práve na domáce bielenie zubov. Odporúča ho dokonca aj množstvo zubných lekárov a dentálnych hygienikov. Pásiky Crest používa na bielenie zubov veľké množstvo Američanov.

Preto ak niekedy zájdete do tejto krajiny, hollywoodske úsmevy budú na každom kroku. Chcete aj vy žiarivý úsmev? V tom prípade sú bieliace pásiky Crest tým správnym riešením. Zakúpite ich v našom e-shope Bieliace-pasiky.com. Okrem iného, tento produkt je vyrábaný priamo v USA a získal si už veľkú obľubu ľudí. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Ide o investíciu, ktorá sa oplatí. Napadlo vám, či ich môžete používať aj na porcelánové zuby? Tak v tom prípade vás sklameme. Bielenie zubov bieli len živé zuby, umelé materiály nie. Každopádne ak by ste ich na porcelánové zuby použili, vonkajšie zafarbenia by sa zo zubov odstránili. Farba zuba by sa ale nemenila, keďže oxidácia na belšiu farbu na porcelánových zuboch prebehnúť nemôže. Deje sa len na živom zube.

 

Výnimočne dlhá životnosť

 

Obrovskou výhodou porcelánových zubov je najmä to, že vynikajú dlhou životnosťou, pri správnej starostlivosti vám vedia vydržať veľmi dlhé roky, niekedy aj natrvalo. Ak by sa stalo, že by sa z nejakého zubu kúsok odlomil, lekár to vie vyriešiť v priebehu pár hodín. Musíte si však dávať pozor. Zároveň ale ide o materiál, ktorý je veľmi odolný a k poškodeniu len tak ľahko nedôjde.

Preto, ak túžite po zuboch, ktoré vám vydržia dlhé roky a natrvalo bez akýchkoľvek problémov, porcelánové zuby sú skvelá voľba. Nahradia totiž celý zub aj s koreňom a vďaka tomu nebude vidno žiadne nedostatky vo vašom chrupe. O všetkom sa však máte vždy možnosť poradiť so zubným lekárom. Práve ten vám poradí úplne najlepšie.

 

Vyhraďte si väčší rozpočet

 

Asi vás neprekvapí, keď vám povieme, že porcelánové zuby sú o čosi viac finančne náročné. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. Predsa len ide o dlhý proces ošetrenia, ktorý si vyžaduje aj viac sedení, vrátane jednotlivých konzultácií. Budete mať však krásne zuby, ktoré budú ukotvené pevne a natrvalo. Rozhodne nechcete pokazené a vypadané zuby. Preto sú porcelánové tým pravým riešením. Cena sa samozrejme odvíja aj od použitého materiálu. Ak ide skutočne o porcelán, priplatíte si viac.

S tým však treba počítať, keďže ide o materiál vysokej kvality. Preto si vopred premyslite a so zubným lekárom sa poraďte aj o finančných možnostiach. Je potrebné na to myslieť skôr. Množstvo zubných ambulancií však ponúka porcelánové zuby na splátky. Jednoducho, vždy sa dá dohodnúť. Len treba chcieť. Okrem iného, je potrebné povedať, že v tomto prípade ide určite o investíciu, ktorá sa oplatí hneď z niekoľkých hľadísk. Ošetrenie je bezbolestné, zuby vám vedia vydržať navždy a ide o skutočne estetický prvok vo vašej dutine ústnej. Úsmev ako z Hollywoodu by chcel predsa každý.

 

Zdravé zuby sú viac ako porcelánové zuby

 

Porcelánový chrup vám nasadí zubár v ambulancii.

V neposlednom rade by sme vám chceli povedať, nech už sa rozhodnete akokoľvek, ústnu starostlivosť nikdy netreba podceniť. Ak si myslíte, že ide len o zuby a nie je to nič dôležité, ste na omyle. Je totiž dokázané, že zubné kazy sú prepojené aj s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Ochorenia zubov tak môžu ovplyvniť celkové zdravie. Preto pravidelne navštevujte zubného lekára, podstupujte aspoň dvakrát za rok dentálnu hygienu a čistite si dôkladne zuby. Používajte vhodné pomôcky a zároveň sa stravujte zdravo. Ak by ste sa však rozhodli pre porcelánové zuby, urobíte veľmi dobre, o tom niet pochýb.


Polovičné balenie bieliace pásiky Crest Professional Effects
-7%
Akcia
20 ks v balení
10 aplikácií
45 minút

Polovičné bal. Crest 3D White Professional Ef...

44.90 €41.90 €

2 až 3 týždne

Bieliace pásiky na zuby Crest 3D White Professional Effects
-13%
TOP bestseller
40 ks v balení
20 aplikácií
45 minút

Crest 3D White Professional Effects

94.90 €82.90 €

2 až 3 týždne

Bieliace pásiky Crest 3D PROFESSIONAL White + LED LIGHT s bieliacou lampou
TOP produkt
38 ks v balení
19 aplikácií
1 hodina
Bieliaca zubná pasta Crest 3D White BRILLIANCE
-13%
TOP bestseller

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 
 


Prihlásenie

 
Obnovenie zabudnutého hesla

Nemáte ešte účet?

Nákupný košík

Zavrieť X

Nákupný košík je prázdny.

Pokračovať v nákupe