Bielenie zubov

Nie nadarmo sa hovorí, že zuby sú prvou vecou, ktorú si na vás všimne druhý človek. Práve z toho dôvodu je potrebná patričná starostlivosť a pravidelné prehliadky u zubného lekára. Skvelým riešením je aj bielenie zubov, o ktorom si viac povieme v tomto článku.

Každý z nás túži po úsmeve ako z Hollywoodu, no povedzme si pravdu. V niektorých prípadoch sa to dosiahnuť nedá. Množstvo ľudí si ako náhradu zubov vyberá vždy tú najsvetlejšiu farbu, no v tom prípade treba počítať s tým, že ide o neestetický a neprirodzený krok.

Ak chcete žiarivý úsmev, skvelým riešením je bielenie zubov, ktoré sa v dnešnej dobe vykonáva čoraz častejšie. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Predsa len ide o zákrok, po ktorom ľudia túžia na pravidelnej báze. Bielenie zubov prináša veľké množstvo benefitov. O tom, ale aj o mnohých ďalších veciach sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

 

Žiarivo biele zuby

 

účinné bielenie zubov

K príjemnému výzoru patria rozhodne aj čisté a biele zuby. Ak aj vy túžite po úsmeve, ktorý majú herci a herečky v amerických filmoch, mali by ste podstúpiť obľúbené bielenie zubov. Farbu zubov v niektorých prípadoch neovplyvníte. Ide napríklad o genetický faktor alebo pridružené ochorenie. V mnohých situáciách však farbu zubov ovplyvniť viete. Práve zuby sú tie, ktoré zažltnú napríklad vplyvom fajčenia, častej konzumácie sladkostí, poprípade pitím sladených nápojov.

V súčasnosti je aj dokázané, že niektoré druhy potravín zafarbujú zuby. Jasným príkladom je napríklad čierny čaj alebo káva. Vďaka vybieleniu však budú vaše zuby žiarivo biele a vy sa tak môžete neustále kochať vaším úsmevom ako z reklamy. Dôležité je však povedať, že bielenie zubov nie je trvalá záležitosť a preto je potrebné tento zákrok podstúpiť opakovane.

 

Bielenie zubov je určené pre dospelých

 

Bielenie zubov môže podstúpiť každý, kto má nad 18 rokov. Ak patríte medzi dospelých ľudí, bielenie môžete podstúpiť. Ďalej sa to nejakým spôsobom neohraničuje. Jednoducho povedané, bielenie zubov je vhodné pre každého, kto má zdravý chrup. Vždy sa radšej o bielení poraďte s dentálnym hygienikom alebo zubným lekárom. V niektorých prípadoch totiž bielenie nie je možné. To platí najmä v situáciách, keď sú vaše zuby pokazené alebo ich čaká určité ošetrenie. V prvom rade by ste si tak mali dať zuby do poriadku a až potom rozmýšľať nad ich bielením. O tom vás však informujú aj odborníci v zubných ambulanciách.

 

Čo je bielenie zubov?

 

Najskôr si povieme niečo o tom, čo vôbec bielenie zubov znamená. Každý si totiž pod týmto pojmom predstaví niečo iné. Bielenie zubov by sme však mohli charakterizovať ako metódu, ktorá chrupu prinavráti žiarivú bielu farbu. Tento zákrok môže byť vykonávaný pomocou rôznych metód. Najčastejšie ide o mechanické a chemické spôsoby. Bielenie zubov je možné vykonávať ambulantnou formou, ale aj domácou, no o tom si ešte v tomto článku niečo povieme.

 

Dôvody zažltnutia zubov

 stupnica bielenia zubov

Už vyššie sme si spomenuli niekoľko dôvodov, ktoré sú najčastejšími faktormi zažltnutia zubov. Ide o spomínané fajčenie. Cigarety a iné tabakové výrobky totiž spôsobujú stmavnutie a zároveň aj sfarbenie zubov. To však nie je jediným dôvodom. Ak patríte medzi ľudí, ktorí ústnu hygienu zanedbávajú, je pochopiteľné, že vaše zuby sú zažltnuté. To nastáva najčastejšie v prípadoch, že si zuby neumývate pravidelne, poprípade v situácii, že nepoužívate odporúčané dentálne pomôcky.

Ide napríklad o medzizubné kefky alebo dentálnu niť. Tieto pomôcky je potrebné používať ak chcete mať zdravé a žiarivé zuby. V medzizubných priestoroch sa vám totiž zachytáva množstvo zubného povlaku a baktérií, ktoré ak by ste pravidelne neodstraňovali, mohli spôsobiť aj zápal ďasien či zubné kazy. Skvelou pomôckou je aj škrabka na jazyk. Tú by ste mali použiť vždy po vyčistení zubov. Možno by ste neverili, no na jazyku máte najviac baktérií. Ak budete používať zubnú škrabku, predídete tak vzniku zubného kazu a zároveň budete viac odolávať žltnutiu zubov.

 

Vyhýbať by ste sa mali alkoholickým nápojom, káve, čiernemu čaju a kolovým nápojom. Práve tieto nápoje obsahujú veľké množstvo cukru a chemických farbív, ktoré ovplyvnia aj prirodzenú farbu vašich zubov. Medzi ďalšie faktory patrí prirodzene aj čas a starnutie. Veď práve to sú dôvody, ktoré nemožno nejakým spôsobom ovplyvniť.

Zub sa totiž prirodzene opotrebuje a vo viacerých prípadoch sa zároveň môže zmeniť aj farba. Existujú aj lieky, ktoré majú vo svojich vedľajších účinkoch zažltnutie zubov. Preto si na toto dávajte veľký pozor. V niektorých prípadoch zažltnutie neovplyvníte. Platí to napríklad pri kardiovaskulárnych ochoreniach alebo cukrovke. Zuby môže, pochopiteľne, poškodiť aj rakovina a liečba s ňou spojená.

 

Výsledok bielenia zubov je viditeľný

 garancia účinku bielenia zubov pásikmi Crest

Množstvo zákazníkov sa častokrát pýta, či je bielenie zubov naozaj tak efektívne, ako sa hovorí. Bielenie zubov účinnými produktami funguje. Tých je však na trhu málo, preto treba vyberať podľa reálnych recenzií, histórie značky a podobne. Bieliace pásiky Crest sa medzi tie fungujúce prípravky jednoznačne zaraďujú. To je asi jasné z ich viac ako 21-ročnej histórie (údaj z roku 2022), alebo z recenzií skutočných užívateľov na heureke, či miliónom skúsenosti ľudí po celom svete.

Taktiež funguje aj ambulantné bielenie u zubára. To je však nárazové a nie postupné ako bielenie domácimi prípravkami, preto nemusí mať vždy taký efekt, aký si človek predstavuje. Niekedy je potrebné dobieliť zuby produktom na domáce bielenie zubov.

Samozrejme, každý človek má na bielenie a jeho efekt iný názor. Niekto čaká po vybielení až príliš biele zuby, čo by však pôsobilo neesteticky. Bielenie zubov je v tomto prípade nastavené tak, aby to pôsobilo maximálne prirodzene a esteticky. Výsledky bielenia zubov sú viditeľné a rozhodne tak tento zákrok stojí za to. Preto, ak nad tým premýšľate a neviete sa rozhodnúť, určite by ste mali ísť do toho. Oplatí sa to z viacerých hľadísk.

 

Metódy bielenia zubov

 

Pravdepodobne by vás zaujímalo aj niečo o tom, aké metódy bielenia zubov v súčasnosti existujú. Vo všeobecnosti platí, že bielenie zubov sa rozdeľuje na peroxidové a neperoxidové metódy. Čo sa týka peroxidového spôsobu, ako už z názvu vyplýva, na bielenie zubov sa používa látka peroxid. Nemajte však žiadne obavy.

Odborníci presne vedia, v akom množstve je potrebné aplikovať peroxid vodíka tak, aby to bolo bezpečné. V tomto prípade ide o hĺbkové bielenie zubov, ktoré vám prinesie viditeľné výsledky aj na niekoľko mesiacov. Čo sa týka peroxidu, ide o najviac populárny spôsob bielenia a ľudia si ho ihneď zamilovali. Samozrejme je pochopiteľné, že peroxid by nemal byť nanášaný do dutiny ústnej až príliš často.

Ak by ste sa rozhodli pre neperoxidovú metódu, mohli by ste ostať veľmi sklamaní, keďže takáto metóda nefunguje u každého. A ak funguje, tak neporovnateľne slabšie a na oveľa kratší čas, ako bielenie peroxidom. Pri bielení zubov je potrebné dodržiavať aj pokyny, ktoré vám dá lekár. Iba takým spôsobom vám belšie zuby vydržia dlhšiu dobu.

 

Konzultácia pred bielením zubov

 vybielený zub

Tak, ako pri väčšine zubných ošetrení, aj pri bielení zubov platí, že by ste mali najskôr podstúpiť konzultácie. Zubný lekár alebo dentálny hygienik vás o všetkom oboznámi, pričom sa ho môžete pýtať na čokoľvek, čo budete potrebovať. Konzultácie by ste pred bielením zubov rozhodne nemali vynechať. Lekár vás oboznámi s celým postupom a taktiež vám vo všetkom poradí. Skontroluje váš chrup a povie vám, či je vhodný na bielenie a či môžete zuby bez problémov bieliť.

Predsa len, bielenie zubov nie je téma, o ktorej by sa hovorilo až tak často. Aj to je dôvod, prečo by ste sa o všetkom mali poradiť s odborníkom. Ako dobre viete, každý človek má iný názor a preto by ste si názory iných pacientov nemali brať až tak veľmi k srdcu. Každý čaká iné výsledky, má iné ciele a túžby. Niekomu to sadnúť nemusí a preto je najlepšie, ak si to vyskúšate na svojich zuboch. Bielenie zubov sa vo všeobecnosti odporúča podstúpiť maximálne 2 – 3 krát ročne, avšak o všetkom sa môžete vždy poradiť s odborníkmi.

 

Domáce bielenie – áno či nie?

 

Množstvo ľudí sa drží názoru, že zuby si vedia vybieliť aj sami doma. Nemusia chodiť k lekárovi a platiť veľa peňazí. Nuž, je pravda, že existuje množstvo tipov na domáce bielenie zubov. Na internete nájdete širokú škálu domácich spôsobov, no len máloktoré sú tak účinné. Odporúča sa napríklad citrónová šťava alebo sóda bikarbóna zmiešaná s vodou. Takéto neprofesionálne rady môžu vášmu chrupu viac uškodiť, ako pomôcť k nejakej belšej farbe. Citrónová šťava obsahuje silné ovocné kyseliny, ktoré vám budú leptať sklovinu. A sóda bikarbóna vám sklovinu nezvratne zbrúsi. Je to niečo, čo sa vrátiť už nedá. Zuby budú následne ešte ľahšie a rýchlejšie naberať farbivá a tmavší odtieň. Radšej navštívte zubného lekára a dentálneho hygienika alebo stavte na overené prípravky na domáce bielenie zubov, akými sú napríklad bieliace pásiky Crest.

V tomto prípade platí, že zainvestovať sa rozhodne oplatí. Koniec koncov, nejde až o tak vysokú čiastku. V neposlednom rade, bielenie zubov nepodstupujete tak často, a tak si na tento zákrok viete bez akýchkoľvek problémov našetriť. Okrem iného, existuje aj množstvo bieliacich zubných pást. Tie môžete nájsť v lekárni, drogérii alebo klasickom obchode, či našom e-shope. Dosiaľ však neboli potvrdené účinky až natoľko, že by na nejaké prevratné účinné bielenie zubov tieto zubné pasty odporúčali zubní lekári a dentálni hygienici. Pasty síce môžu bieliť, ale väčšinou len povrch zubov, čo nemusí znamenať nejaké výrazné viditeľné vybielenie. S pastami značky Crest sú zákazníci spokojní a objednávajú ich opakovane a pravidelne. Niektorým na belšie zuby postačujú. Iní majú vyššie očakávania a preto siahajú radšej po pásikoch ako pastách.

 

Bieliace pásiky Crest

 objednať bieliace pásiky Crest Professional Effects

Overený produkt na domáce bielenie zubov. Bezpochyby to najlepšie čo na bielenie zubov poznáme a vieme vám odporučiť a zaručiť výsledný bieliaci efekt. To sú bieliace pásiky Crest. Sú vyrábané priamo v USA a vynikajú širokou škálou benefitov. Sú na celosvetovom trhu už od roku 2001, takže nejde o žiadnu neoverenú novinku, ale o históriou a skúsenosťami ľudí preverený prípravok.

Bieliace pásiky Crest sú svetovou jednotkou na trhu v oblasti bielenia zubov. Za tie dlhé roky fungovania na trhu prešli inovatívnym vývojom. Sú stále lepšie a lepšie.

Jednoduchým spôsobom sa nalepia na zuby a nechajú pôsobiť. Rýchle a ľahké. Žiadne dlhé sedenia pod LED lampou bez pohnutia na nepohodlnom kresle. S pásikmi Crest môžete pozerať TV, surfovať po internete, pohybovať sa kdekoľvek, či dokonca sa aj sprchovať. Zároveň je dôležité povedať, že bieliace pásiky Crest sú cenovo dostupné. Preto ak hľadáte rýchlu formu vybielenia zubov, pásiky Crest môžu byť pre vás tým pravým orechovým. Všetko opäť záleží od vás a vašich preferencií. Možno vás poteší aj informácia, že práve tento produkt používajú aj americké hviezdy a majú vďaka tomu žiarivý úsmev ako z Hollywoodu.

 

Predtým, ako podstúpite bielenie zubov

 

Ako sme si už vyššie spomínali, predtým, ako podstúpite samotný zákrok,  sú potrebné konzultácie u zubného lekára, poprípade dentálneho hygienika. Na konzultácii sa dozviete, ako to prebieha a odborník vám poradí, ktorá metóda je pre vás tá najlepšia. Všetko záleží od vás, ale aj od stavu vášho chrupu a názorov odborníkov. Predtým, ako začnete s bielením, zubný lekár vám skontroluje stav chrupu. To znamená, že ak budete mať zubný kaz, zápal ďasien alebo niektorý zub na vytrhnutie, budete si musieť najskôr vyriešiť tieto záležitosti. Až potom sa budete môcť vrhnúť na bielenie zubov.

Nezabúdajte aj na to, že bielenie zubov môže zvýšiť citlivosť zubov. Aj z tohto dôvodu si to je potrebné vopred dôkladne premyslieť a zároveň sa poradiť s odborníkmi v tejto oblasti. Mierne zvýšená citlivosť zubov je bežnou a neškodnou sprievodnou reakciou každého účinného bielenia zubov. Ak však trpíte všeobecne citlivými zubami, táto sprievodná reakcia môže byť o dosť silnejšia a teda aj nepríjemná. Váš problém s citlivými zubami sa vám môže prechodne zväčšiť.

Zároveň by ste sa mali riadiť aj poučením lekárov po bielení zubov. Krátko po zákroku by ste sa totiž mali vyhýbať korenistým jedlám, nápojom s umelými farbivami, poprípade cigaretám, káve a tabakovým výrobkom. Ak túžite po tom, aby vám belšie zuby vydržali bielymi dlhšie, mali by ste sa týmto faktorom vyhýbať dlhšie a svedomitejšie. Je to dobré aj pre vaše celkové zdravie.

 

Bielenie môžete podstúpiť aj vy

 vybielenie zubov

Bielenie zubov je vhodné pre všetkých dospelých ľudí, no v súčasnosti existuje aj niekoľko výnimiek. Tie sú spojené najmä s tým, ak sú zuby pokazené, poprípade vtedy, keď máte závažné pridružené ochorenie, ako napríklad paradontózu a podobne. Ak však medzi tieto výnimky nepatríte, bielenie zubov by ste mohli podstúpiť aj vy. To, akú metódu bielenia zubov si zvolíte, je len na vás. Všetko však záleží aj od stavu vášho chrupu a v podstate aj celkového zdravia.

Zároveň platí, že by ste sa o všetkom mali poradiť so zubným lekárom alebo dentálnym hygienikom. Čo sa týka rozpočtu, vopred si ho vyhraďte. V tomto prípade sa však na domácich metódach bielenia zubov neoplatí šetriť. Tie lacné sú samozrejme aj menej účinné, alebo dokonca aj úplne neúčinné. Bieliace pásiky Crest sú overenou voľbou  a zárukou kvalitného bieliaceho efektu.


Polovičné balenie bieliace pásiky Crest Professional Effects
Akcia
20 ks v balení
10 aplikácií
45 minút
Bieliace pásiky na zuby Crest 3D White Professional Effects
-3%
TOP bestseller
40 ks v balení
20 aplikácií
45 minút

Crest 3D White Professional Effects

95.90 €92.90 €

Skladom

Bieliace pásiky Crest 3D PROFESSIONAL White + LED LIGHT s bieliacou lampou
TOP produkt
38 ks v balení
19 aplikácií
1 hodina
Bieliace pásiky Crest 3D Glamorous
28 ks v balení
14 aplikácií
30 minút

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 
 


Prihlásenie

 
Obnovenie zabudnutého hesla

Nemáte ešte účet?

Nákupný košík

Zavrieť X

Nákupný košík je prázdny.

Pokračovať v nákupe